Як узаконити нежитлове приміщення в 2021 році

Ще до початку експлуатації нежитлового приміщення на нього потрібно отримати документі на право власності. Якщо не узаконити нежитлову будівлю належним чином, воно буде вважатися самобудом.

При відсутності документів на право власності нежитлове приміщення не вийде використовувати повноцінно. В першу чергу, без узаконювання нежитлової будівлі його не можна купити, подарувати, передати в спадщину або здати в оренду. Крім того, в самовільно збудоване приміщення не вдасться провести комунікації або оформити субсидію на комунальні платежі.

Найнеприємніше — за нежитлове приміщення, яке використовується без документів на право власності, власник попадає під штраф у розмірі від 18 до 90 мінімальних заробітних плат (в залежності від категорії відповідальності). Таким чином штраф за незаконне використання нежитлового приміщення в 2021 році складе від 67 000 грн до 335 070 грн

Штраф за самобуд великий, а у випадку несплати ваша будівля підлягає знесенню. Тому узаконити нежитлову будівлю більш вигідно і набагато простіше. Але це — хоч і нескладне завдання, але без професійних юристів виконати таку процедуру важко.

У 2021 році існує два способи узаконити нежитлове приміщення:

судовий порядок

Узаконити приміщення можна, звернувшись до суду. Але практика говорить про те, що такого роду позови не так легко виграти.

Підвищити шанси на перемогу у суді можна, подавши на судовому засіданні довідки (районний відділ архітектури, пожежна служба, санепідемстанція), які будуть доказами, що самовільно збудоване житло відповідає будівельним та санітарним норам.

адміністративний порядок

Також узаконити самобуд можна, звернувшись з заявою до районної адміністрації. До заяви потрібно додати такі документи:

  • Оригінал і копію технічного паспорту;

  • Фотокопію і оригінал декларації державного акту;

  • Копію і оригінал декларації з ГАБК;

  • Завірені копії паспорту та ідентифікаційного коду;

  • Квитанцію про сплату держмита;

  • Рішення міської/сільської ради про присвоєння адреси;

  • Заяву на реєстрацію.

У випадку, якщо усі документі заповнені і отримані правильно, через 10 днів ви отримаєте документ на право власності і будете повноцінним власником нежитлового приміщення.

Корисні матеріали по темі:

Перепланування нежитлової будівлі або приміщення

Якщо ви хочете зробити або вже зробили капітальний ремонт в нежитловому будинку, його також потрібно узаконити. Щоб дізнатись як узаконити перепланування нежитлового будинку або його реконструкцію, необхідно визначитися – зміни відносяться до реконструкції чи перепланування.

Перепланування — це зміни приміщень, знесення або зведення перегородок, нових арок та інше. Перепланування виконують не порушуючи загальної концепції будівлі, відповідно з проектною документацією житла.

Реконструкція — зміни геометричних розмірів приміщення, його функціонального призначення, втручання в несучі конструкції або зовнішні стіни. Узаконювання реконструкції нежитлового приміщення більш важке – воно потребує повноцінної розробки проекту, відчинення та зачинення будівництва (отримання декларацій Д1 та Д2), а також оформлення градобудівних умов.

Легалізація нежитлового приміщення разом з LexStatus

Щоб отримати документи на право власності для незаконно введеного нежитлового будинку, доведеться витратити чимало часу та нервів. На щастя, в LexStatus знають, як узаконити реконструкцію нежитлового приміщення або ввести його в експлуатацію швидко та професійно.

1

Залиште контакти або зателефонуйтеМи зв’яжемось з вами, щоб уточнити деталі та назвати точну вартість.

2

Передайте
документи
Надішліть нам копії документів в електронному вигляді або приходьте до офісу.

3

Отримайте на руки
документи
Коли папери будуть готові, ми безкоштовно доставимо їх в будь-яке місто України.

Також наші фахівці можуть допомогти узаконити дачний будинок або ввести в експлуатацію промисловий об'єкт